atena

عمومی

 

 

باز باران با ترانه با گوهرهای فراوان می خورد بر بام خانه ...
و اما امروز...
باز باران بی ترانه... باز باران با تمام بی کسی های شبانه... می خورد بر مرد تنها...می چکد بر فرش خانه...باز می آید صدای چک چک غم...باز ماتم من به پشت شیشه ی تنهایی افتاده... نمی دانم...نمی فهمم کجای قطره های بی کسی زیباست؟...نمی فهمم, چرا مردم نمی فهمند که آن کودک...که زیر ضربه شلاق باران سخت می لرزد...کجای ذلتش زیباست؟

 

نوشته شده در جمعه بیست و ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 17:25 توسط adine| |

گوجه‌فرنگی بخورید، لاغر شوید

 
 
 
 
گوجه‌فرنگی، به‌خاطر کالری پایینی که دارد، برای لاغر شدن مفید است.

گوجه‌فرنگی‌ها با اینکه شیرین هستند، دارای کالری پایینی هستند و از پرمصرف‌ترین سبزیجات، در دنیا بشمار می‌روند که به صوررت خام، بخارپز، سرخ کرده، خورشتی، پوره، سس و غیره مصرف می‌شوند.

اگرچه، اکثر افراد، گوجه ‌فرنگی‌ها را به عنوان نوعی سبزی درنظر می‌گیرند ولی از لحاظ گیاه‌‌شناسی در بخش میوه‌ها، طبقه‌بندی می‌شوند و دارای مقدار زیادی ویتامین C هستند.

ارزش غذایی یک عدد گوچه‌فرنگی تازه

کالری / 24
چربی / 0 گرم
چربی اشباع شده / 0 گرم
کلسترول / 0 میلی‌گرم
کربوهیدرات / 5 گرم
پروتئین / 1 گرم
فیبر رژیمی / 1 گرم
سدیم / 6 میلی‌گرم
ویتامین C / 15 میلی‌گرم
پتاسیم / 292 میلی‌گرم

فواید سلامتی

گوجه‌فرنگی‌ها، واقعا سرشار از ویتامین C هستند.

این آنتی‌اکسیدان‌های قوی، نقش مهمی را در حفظ سلامتی سیستم ایمنی بدن ایفا می‌کنند.

آن‌ها همچنین، دارای بتاکاروتن و کاروتنوئید هستند که برای پیشگیری از بیمارهای مختلف، بخصوص، حملات قلبی و سرطان موثر هستند.[گوجه فرنگی دشمن سرطان]

 لیکوپن موجود در گوجه‌فرنگی، به کاهش خطر سرطان پروستات کمک شایانی می‌کند.

گوجه‌فرنگی‌ها همچنین دارای مقدار مناسبی پتاسیم هستند که برای پیشگیری از سکته‌های مغزی مفیدند.

نوشته شده در جمعه بیست و ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 16:54 توسط adine| |

 

خلاصه : اکثریت زنان نمی‌داند اگر بیش از آنی که مردان در پی‌شان هستند، خودشان در پی مرد باشند،‌ مرد سرانجام منفعل می‌شود.متن کل خبر : زوج‌هایی که از سکس باز می‌ایستند، معمولاً به خاطر کند شدن مرد است. مرد به دلایل مختلف از شروع کردن سکس دست می‌کشد؛ ولی یکی از مهم‌ترین دلایلش شاید بیش از اندازه شروع شدن سکس از طرف زن باشد. شروع کردن‌های مدام سکس از جانب زن نه تنها کم کم خود او را دچار احساس حرمان خواهد کرد، بلکه مرد نیز به تدریج به سکس داشتن با او بی‌علاقه می‌شود.


اکثریت زنان نمی‌داند اگر بیش از آنی که مردان در پی‌شان هستند، خودشان در پی مرد باشند،‌ مرد سرانجام منفعل می‌شود. اگر گاه گاه کمی نواختن و سر در پی مرد گذاشتن مزه‌ی خودش را دارد و مرد می‌فهمد که زمان مناسبی است که زن را دنبال کند، ولی تکرار این عمل،‌ بی‌آن که مرد دربیابد علاقه‌ی او را به سکس خاموش می‌کند.

وقتی زن بیش از حد مسئولیت آغاز کردن سکس را به عهده گیرد، باعث کاهش تدریجی انگیزه‌ی مرد می‌شود. زن مرتباً بخش مردانه‌اش را نشان می‌دهد؛‌ پس مرد به سمت بخش زنانه و پذیرنده‌ی خود رانده می‌شود. چنین عدم تعادلی به تدریج شور و حرارت جنسی را در زندگی زناشویی می‌فرساید.

معمولاً مرد حتی نمی‌فهمد که چه بر سر شور و حرارت جنسی‌اش آمده؛‌ و بدتر این که ممکن است به اشتباه فکر کند دیگر همسرش برایش جذابیتی ندارد.

توجه دارید! یک فقدان تعادل ساده می‌تواند به بحرانی جدی بینجامد. بنابراین، زن با علامت فرستادن و به طور غیرمستقیم سکس خواستن، به درستی می‌تواند از بخش مردانه‌ی شوهرش حمایت کند- بخشی که زن آرزوی آن را دارد و در خیالِ دنبال شدن توسط آن به سر می‌برد.

جالب است که خود مردان نیز نمی‌دانند سماجت زیاد زن یا پیش‌دستی‌اش در سکس می‌تواند موجب افول انگیزه‌ی آنان شود. بعضی از مردان در ابتدا از سماجت زن خیلی خوششان می‌آید؛‌ منتها پس از چندی متحیر می‌شوند که چرا دیگر مجذوب آن زن نیستند یا چرا ناگهان زنان دیگر برایشان جذاب‌تر می‌شوند. زنی که در سکس سمج است، در ابتدا عالی به نظر می‌رسد. شاید به خاطر این که مرد به این طریق از خطر رد شدن و طرد شدن در امان می‌ماند؛ ولی این کافی نیست. مرد از ماهیت خود دور شده، مسیر اشتباهی را جلوی خود گرفته، پس صدمه‌اش را خواهد دید.

زنان معمولاً شکایت می‌کنند که مایل به پیش‌دستی برای شروع سکس نیستند،‌ ولی وقتی می‌بینند مرد هم منتظر همین نشسته، خود را ناگزیر به آن می‌بینند. توصیه‌ام این است که به جای شروع کردن سکس، زن می‌تواند توجه‌اش را به فرستادن این پیام برای مرد معطوف کند که اگر مرد سکس را شروع کند، با خطر طرد شدن رو به رو نیست.

هر از گاه شروع کردن سکس برای زن مسئله‌ای ندارد. مسئله وقتی آغاز می‌شود که شروع کردن‌هایش مستمر شود. در این صورت، سکس خواستن مرد کمتر و کمتر شده،‌ و در طی زمان، علاقه‌اش را از دست می‌دهد.

نوشته شده در جمعه بیست و ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 16:31 توسط adine| |

 

در بانوان غدد داخل واژن و دهانه رحم به طور مداوم مقدار کمی مایع ترشح می کنند. این مکانیسم کمک به سلامت و پاک شدن مجرای تناسلی می کند. این ترشحات اکثراً بیرنگ و یا حداکثر شیری کم رنگ و بدون بو هستند، ولیکن بسته به سیکل ماهیانه در خانم ها رنگ و غلظت آن تغییر پذیر است. به طوریکه در زمان تخمک گذاری، حاملگی،شیر دادن و نزدیکی جنسی مقدار این ترشحات بیشتر می شود .


بنابراین با توجه به نکات ذکر شده باید توجه داشت که افزایش ترشحات واژن در زنان در بسیاری موارد طبیعی است، به ویژه اینکه ترشحات باعث مرطوب شدن مجرای تناسلی زنان می شود،که این خود کمک بسیار در پیشگیری از بیماری گوناگون در این ناحیه می کند.


چه زمانی این افزایش ترشح طبیعی نیست؟
اگر افزایش ترشح باعث تغییر رنگ، بو ، التهاب ناحیه تناسلی، خارش، سوزش بشود غیر طبیعی خواهد بود به ویژه اینکه اگر بیمار در زمان عادت ماهیانه نباشد ولیکن ترشح خونی داشته باشد، حتماً باید به پزشک مراجعه کند.


چه چیز باعث این تغییرات می شود؟
هر عاملی که تغییر در محیط طبیعی واژن بدهد، و به عبارتی PH آن را تغییر بدهد، سبب افزایش ترشح غیر طبیعی از واژن می شود مانند: استفاده از بعضی صابونها، آنتی بیوتیکها، بیماری قند، حاملگی، عفونتها، و یا حتی پاک کردن مجرای تناسلی توسط اسپری های مخصوص ناحیه تناسلی و یا Vaginal douchمی توانند این مشگل را سبب شوند.


چگونه Vaginal Douching سبب عفونت می شود.؟
بسیاری از بانوان فکر می کنند این روش بسیار خوبی برای پاکیزه نگهداشتن واژن است. اگر چنانچه احساس بو در ناحیه تناسلی می کنید این بو اکثراً از قسمت خارجی دستگاه تناسلی است و شما می توانید با آب و صابون قسمت خارجی دستگاه تناسلی را تمیز نگاه دارید و همان حمام روزانه برای این پاکیزگی کافی است.
در حالیکه با گرفتن دوش واژینال و استفاده از مواد شیمیائی محیط طبیعی واژن را به هم می ریزید که این خود سبب عفونت می شود. از طرفی دیگر توسط Vaginal Douching (شستشوی واژن) باکتریهای موجود در واژن را به قسمت دهانه رحم خود و خود رحم روانه می کنید که این خود سبب عفونت در این نواحی خواهد شد.


چه عوامل دیگری سبب افزایش ترشح واژن می شوند؟
افزایش ترشح واژن به گونه غیر طبیعی به دلایل گوناگون خواهد بود که به طور کلی به نام Vaginitis نامیده می شوند.

1- عفونتهای قارچی واژن
درواژن زنان قارچ به مقدار کم به طور طبیعی زندگی می کند، محیط اسیدی واژن مانع از رشد این قارچها می شود. حال اگر به دلیلی از اسیدی بودن محیط واژن کاسته شود قارچها رشد بیشتر خواهند کرد و سبب عفونت قارچی در واژن می شوند. حاملگی، بعضی از آنتی بیوتیکها، مصرف قرصهای جلوگیری از حاملگی، بیماری قند، استفاده از کورتون ، زمان سیکل ماهیانه، روابط جنسی، نیز از عواملی هستند که باعث تغییر محیط طبیعی واژن و افزایش رشد قارچها و در نتیجه باعث عفونت در واژن می شوند.


علائم عفونت قارچی چیست؟
باید بگویم که این بیماری بسیار شایع است. بیمار احساس نارحتی در ناحیه تناسلی دارد که به صورت سوزش، خارش در دهانه واژن و در قسمت خارجی ناحیه تناسلی احساس می شود. ترشحات واژن به رنگ سفید و بسیار غلیظ در می آید که می توان آن را به شکل تکه های ریز پنیر مانند دید. بیمار احساس سوزش در زمان نزدیکی دارد. و همینطور احساس تورم در قسمت خارجی دستگاه تناسلی می کند.
ولیکن به یاد داشته باشید که اگر مکرراً و یا به گونه شدید بیماری مبتلا شوید که گاهی هم به درمان جواب نمی دهد و بلافاصله پس از درمان بیماری باز می گردد باید از نظر سایر بیماریهای سیستمیک به ویژه بیماری قند بررسی شوید.


چگونه درمان می شوید؟
درمان این بیماری بسیار ساده و معمولا با استفاده از کرمهای موضعی ضد قارچ مخصوص دستگاه تناسلی بانوان و یا گاهی هم اگر قادر به استفاده از کرم واژینال نباشید، با خوردن دارو درمان پذیر می باشد. گاهی توسط داروهائی که احتیاج به نسخه پزشک ندارد این بیماری به راحتی درمان پذیر است. ولیکن باز هم تکرار می کنم، چنانچه حامله هستید و یا به طور مکرر درگیر این بیماری می شوید، باید حتماً به پزشک خود مراجعه کنید که علت اصلی را جویا شوید.


چگونه از ابتلا مکرر به این بیماری پیشگیری کنیم؟
به نکات زیر توجه داشته باشید.
•حتماً از شورت های کتانی استفاده کنید.
• تا آنجا که ممکن است از پوشیدن شورت های پلاستیکی و یا بسیار تنگ و چسبان خودداری کنید.
از کاغذهای توالت حاوی مواد معطر و رنگی، Tampon، Pad های معطر و Bubble Bath و یا به طور کلی نشستن در وان حمام پرهیز کنید.
• اگر باز هم گرفتار عفونت مکرر قارچی واژن شدید به پزشک خود حتماً مراجعه کنید به دو دلیل نخست اینکه ممکن است علت بیماریهای سیستمیک بدن باشد و دو م گاهی لازم است که پزشک شما را برای مدت چند ماهی روی درمان بگذارد که از تکرار عفونت جلوگیری شود.


آیا همسر  شما باید درمان بشود؟
در این عفونت یا ر شما احتیاج به درمان ندارد و این بیماری اکثراً او را گرفتار نخواهد کرد مگر اینکه همسر شما مشکل دیگری ازنظر بیماری سیستمیک داشته باشد.


2-عفونت های میکروبی واژن
این عفونت Bac terial Vaginitis خوانده می شود.
محیط واژن حاوی نوعی باکتری است که به نام باکتری خوب واژن معروف است و همینطور حاوی باکتری دیگری است که به نام Anacrobes نامیده می شوند. گاهی بدون دلیل ویژه این نوع باکتری بیش از انداره رشد کرده و سبب بیماری می شوند.


چه علائمی دارند؟
گاهی بیمار اصلاً علائمی ندارد، گاهی این بیماری سبب افزایش ترشح واژن می شود که اکثراً آبکی است. یا گاهی رنگ زرد کمرنگ یا پررنگ تر دارد. گاهی بودار می شود که به اصطلاح Fishy Smell خوانده می شود که بیماران این بو را اکثراً پس از نزدیکی با همسر احساس می کنند، و گاهی بیمار احساس سوزش و خارش دارد.


چگونه تشخیص داده می شود؟
به پزشک مراجعه کنید. ترشح شما را در مطب آزمایش می کند و بلافاصله تشخیص داده خواهد شد.

آیا این نوع عفونت ازطریق نزدیکی منتقل می شود؟
اگر چه این بیماری در بانوانی که فعالیت جنسی دارند بیشتر دیده می شود ولیکن ارتباطی به نزدیکی ندارد و یار مقابل هم احتیاج به درمان ندارد. مگر اینکه بیمار مکرراً گرفتار این بیماری بشود.


چگونه درمان می شود؟
با تمام سادگی این بیماری احتیاج به درمان دارد چراکه اگر درمان نشود عفونت به سمت دهانه رحم، رحم و لوله ها می رود و سبب مشکلات بسیار و بدتری خواهد شد. به ویژه اگر اینکه زن حامله باشد. این بیماری را می شود به طور موضعی و یا خوراکی درمان کرد ولی درمان این بیماری حتماً احتیاج به مراجعه به دکتر و نسخه پزشک دارد .

 

عفونت شایع دیگر واژنTrichumoniasis است
عامل این بیماری یک نوع انگل به نام تریکومونا است که اکثراِ در اثر نزدیکی با فرد مبتلا ، بیمار درگیر آن خواهد شد. گاهی بیمار مدتها این بیماری را دارد بدون اینکه علائمی داشته باشد.
چه علائمی دارد؟ افزایش ترشح واژن، تغییر رنگ آن به صورت آبکی، یا زرد رنگ و یا گاهی سبز کمرنگ، بوی بد، خارش و سوزش، درد و سوزش در هنگام دفع ادرار از علائم آن است. اکثراً احتیاج به درمان خوراکی دارد. در این نوع گرفتاری همسر بیمار هم بهتر است که درمان بشود.
در اینجا باید یاد آور شوم که عفونتهای دیگر ناحیه تناسلی در ارتباط با رابطه جنسی ونزدیکی بیمار به آنها مبتلا می شود ازقبیل «کلامید یا»، سوزاک، هم می تواند سبب افزایش ترشح واژن بشود، ولیکن اینها عفونت هائی هستند که ابتدا دهانه رحم را گرفتار می کنند و گاهی تنها علامت آنها افزایش ترشح واژن است که در این نوع عفونتها زن و مرد هر دو باید درمان بشوند. ولیکن به خاطر داشته باشید که در این مقاله فقط سخن بر سر عفونت های شایع ناحیه واژن است نه سایر قسمتهای تناسلی

 

نکاتی که برای پیشگیری از عفونت واژن باید رعایت شود.
1- هرگز از Vaginal douche استفاده نکنید
2- از مواد عطری- اسپری عطری، Tamponsو همینطور از Pad های معطر در زمان خونریزی ماهیانه پرهیز کنید.
3- همیشه شورت های کتانی که زیاد هم تنگ و چسبان نباشند، بپوشید.
4- همیشه ناحیه تناسلی و مقعد را از جلو به عقب پاک کنید این روش تا آنجا که ممکن است از انتقال عفونت از ناحیه رکتوم به واژن جلوگیری خواهد شد.
5- گاهی این خارش و سوزش در ناحیه تناسلی ممکن است به دلیل آلرژی به مواد پاک کننده باشد در این صورت بهتر است که پودر لباسشوئی و کاغذ یا مایع نرم کننده پارچه را در موقع شستشو عوض کنید.
6- گاهی کاندوم یــــا «دیافراگم» و یا Sperm Killing Gel که برای پیشگیری از حاملگی مصرف می شود ممکن است سبب حساسیت و خارش و سوزش در ناحیه واژن بشود، در اینصورت بهتر است روش دیگری را جایگزین کنید.
7- پس از دوش روزانه ناحیه خارجی تناسلی را با حوله خوب خشک کنید.

نوشته شده در جمعه بیست و ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 16:24 توسط adine| |


تیتر : عفونت ادراری در زنان باردار باعث سقط جنین می‌شود .
خلاصه : عفونت ادراری در زنان باردار
باعث سقط جنین می‌شود .متن کل خبر : تغییرات فیزیولوژیک و آناتومیک دستگاه ادراری در دوران بارداری به گونه‌ای است که عفونت‌های ساده و خفیف بدون علامت می‌تواند عوارض شدید و پیچیده‌ای را برای مادر و جنین به وجود آورد

 

 دکتر نازلی فراهانچی برادران در گفت‌وگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، درمورد تحقیق خود گفت: عفونت‌های ادراری یکی از شایع‌ترین مشکلات دوران بارداری است که طیف وسیعی از علائم و نشانه‌ها از پیلونفریت (عفونت کلیوی) در مادر و جنین یا وجود عفونت ادراری بدون علامت (باکتری اوری) را شامل می‌شود.

وی با تاکید بر درمان آنتی بیوتیکی عفونت ادراری توسط پزشک در این دوران افزود: چنانچه این عفونت درمان نشود باعث عفونت کلیوی، کم خونی، فشارخون بالا، عفونت رحمی بعد از زایمان و همچنین سقط جنین خواهد شد.

دکتر فراهانچی برادران با اشاره به این که عفونت ادراری مادر، کم وزنی شدید و کاهش رشد داخل رحمی در جنین را موجب می‌شود، تصریح کرد: در نتایج به دست آمده از تحقیق مذکور که بر روی 100 بیمار مراجعه کننده به درمانگاه بیمارستان‌های فیروزگر و اکبر آبادی انجام شد، 36 بیمار دارای باکتری اوری (نوع بدون علامت) بودند که در 33 درصد از آنها کشت ادرار مثبت گزارش شده بود.

وی لزوم انجام این تحقیق را نبودن آمار مناسب در زمینه عفونت‌های ادراری در زنان باردار دانست و افزود: در حالی که تاکنون گفته می‌شد تنها 7 تا 10 درصد از مادران مبتلا به این عفونت می‌شوند، اما طبق مطالعات جدید رقمی معادل 36 درصد از زنان باردار

دکتر فراهانچی برادران، طول مجرای ادراری کوتاه در زنان، ‌فشار ناشی از رحم به مثانه در هنگام حاملگی و بزرگ شدن حجم مثانه، دیرتر خارج شدن ادرار و همچنین مقاربت در این دوران را از علل اصلی بالا رفتن ریسک عفونت ادراری در زنان حامله دانست و افزود: بیماری‌هایی همچون دیابت، نقص سیستم ایمنی و ناهنجاری دستگاه ادراری نیز رابطه مستقیمی با عفونت ادراری دارند.

وی در پایان آزمایش ادرار بعد از تشخیص حاملگی را مهمترین فاکتور شناسایی و درمان عفونت ادراری در زنان باردارعنوان کرد و گفت: براساس نتایج حاصله، حاملگی در سن بالا و انجام سزارین در زایمان قبلی نیز احتمال ابتلا به این عفونت را افزایش می‌دهند.
دارای این باکتری هستند

 

 
 

نوشته شده در جمعه بیست و ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 16:13 توسط adine| |

 

بیداد ظالمان

هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد

 

                             هم رونق زمان شما نیز بگذرد

 

 

وین بوم محنت از بوم آن تا کند خراب

 

                       بر دولت آشیان شما نیز بگذرد

 

باد خزان نکبت ایام ناگهان

 

                 بر باغ و بوستان شما نیز بگذرد

 

آب عجل که هست گلوگیر عام وخاص

 

                      بر حلق ودهان شما نیز بگذرد

 

چون دادعادلان به جهان در ،بقا نکرد

 

                         بیداد ظالمان شما نیز بگذرد

 

در مملکت چو غرّش شیران گذشت ورفت

 

                          این عو عو سگان شما نیز بگذرد

 

بادی که در زمانه بسی شمع ها بکشت

 

                     هم بر چراغدان شما نیز بگذرد

 

زین کاروانسرا بسی کاروان گذشت

 

                     ناچار کاروان شما نیز بگذرد

 

ای مفتخر به طالاع مسعود خویشتن

 

                تاثیر اختران شما نیز بگذرد

 

این نوبت از کسان به شما ناکسان رسید

 

                   نوبت به ناکسان شما نیز بگذردش

 

بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم

 

                    تا سختی کمان شما نیز بگذرد

 

آبی است ایستاده در این خانه مال و جاه

 

                              این آب ناروان شما نیز بگذرد

 

ای تو رمه سپرده به چوپان گرگ طبع

 

                         این گرگی شبان شما نیز بگذرد

 

پیل فنا شده که شاه بقا،مات حکم اوست

 

                          هم بر پیادگان شما نیز بگذرد

 

نوشته شده در پنجشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۹ساعت 9:24 توسط adine| |

 

اگه هم صدام بودی

هیچکی حریفم نمیشد کوه اگه رو شونه هام بود کمرم خم نمیشد

تو اگه خواسته بودی

آخ

تو اگه مونده بودی

موندنی ترین بودم

عمر صدام کم نمیشد

اگه زخمی میشدم به دست تو مرحم بود زخم قیمتی من محتاج مرحم نمیشد

اگه بارون عزیز با تو بودن میگرفت

گل سرخ قصه مون تشنه ی شبنم نمیشد

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 17:47 توسط adine| |

 

سرما خوردگي در كودكان 0 تا 12 ماهه

 

چرا فرزند من اينقدر سرما مي خورد؟

يكي از دلايلي كه باعث مي شود بچه ها مرتباً سرما بخورند اين است كه سيستم ايمني آنها هنوز كاملاً تكامل پيدا نكرده است. همچنين فرزند شما با هر بار سرما خوردگي فقط بر عليه يكي از بيش از 200 نوع ويروس سرما خوردگي ايمني پيدا مي كند. آيا مي توانيد همه سرماخوردگيهائي را كه در سراسر عمرتان به آن مبتلا شده ايد به ياد بياوريد؟ فرزند شما بايد به همه آنها -و حتي بيشتر -مبتلا شود تا نسبت به همه ويروسهاي سرما خوردگي ايمني پيدا كند.

 

ممكن است كه فرزند شما در پائيز يا زمستان بيشتر سرما بخورد كه علت آن سرماي هوا و گرم كردن درون خانه است كه باعث خشك شدن مخاط بيني شده و كار ويروس سرما خوردگي را راحتر مي كند. ضمناً وقتي هواي بيرون سرد است او بيشتر در محيط بسته مي ماند كه در آين حالت امكان انتقال ويروس از فردي به فرد ديگر بيشتر است.

 

مطالعات اخير اظهارات والدين شاغل را مبني بر اين كه بچه ها در مهد كودكها بيشتر سرما خورده، عفونت گوش گرفته و دچار آبريزش بيني مي شوند تاييد مي كنند. حتي اگر فرزندتان با كودكان زيادي در تماس نباشد، در سال اول 4 تا 10 بار سرما خواهد خورد. با افزايش سن تعداد سرماخوردگيها كم شده به طوري كه در سنين 13 تا 19 سالگي به حدود 3 بار در سال مي رسد.

سر بچه را به عقب ببريد و چند قطره از محلول نرمال سالين در داخل حفره هاي بيني او بچكانيد. سپس بعد از چند دقيقه با استفاده از سرنگ هاي پلاستيكي، آب نمك و ترشحات بيني را پمپ كنيد. اگر فرزند شما موقع مكيدن شير مشكل دارد 15 دقيقه قبل از شير دادن به او اين كار را انجام دهيد. بدين صورت او مي تواند هم زمان هم به خوبي تنفس كرده و هم شير را بمكد. به اطراف پره هاي بيني او از ژل هاي نرم كننده بماليد تا باعث كاهش التهاب و تحريك شود. (تا زماني كه پزشك لازم ندانسته از اسپري هاي بيني استفاده نكنيد. اين اسپري هاي اگر چه ممكن است موقتاً باعث برطرف شدن علائم شود اما در نهايت با مصرف مداوم احتقان را بيشتر مي كنند.)

از يك دستگاه بخور يا بخور سرد براي مرطوب كردن فضاي اتاق استفاده كنيد يا با فرزند خود به داخل حمام رفته، آب داغ را باز كرده، در را بسته و با او در حدود 15 دقيقه در فضاي حمام بنشينيد. وان آب گرم نيز مي تواند همين نتيجه را داشته باشد به خصوص اگر مقداري روغن منتول (نعنا) يا اكاليپتوس به آب اضافه كنيد كه يك راه مطمئن و آرامش بخش براي درمان موقت گرفتگي بيني مي باشد.

تعدادي حوله در فاصله بين تشك و كف تخت در قسمتي كه كودكتان سرش را مي گذارد قرار دهيد تا سر او كمي بالاتر از بدن قرار گيرد. خوابيدن در اين حالت مي تواند باعث بهبود تخليه ترشحات پشت حلق شود ولي در اين كار زياده روي نكنيد. اگر كودكتان در هنگام خواب مرتباً غلت مي زند پس ممكن است در جاي خود چرخيده و پاهايش بالاتر از سر او قرار گيرد و به اين ترتيب همه زحمات شما از انجام اين كار از بين برود. هر گز از گذاشتن بالش براي بالا آوردن سر او استفاده نكنيد زيرا ممكن است باعث خفه شدن فرزندتان شود. در ضمن هرگز چيزي را زير پايه هاي تخت نگذاريد زيرا باعث ناپايدار شدن آن مي شود. توجه داشته باشيد كه فرزند شما در صندلي ماشين نيز به حالت نيمه نشسته بخوابد.

آيا مي توانم به فرزندم داروهايي را كه احتياجي به نسخه پزشك ندارند بدهم؟

بهتر است قبل از اين كار با پزشك مشورت كنيد. اكثر پزشكان هيچ داروئي را براي كودكان زير 6 ماه تجويز نمي كنند. اگر سن بچه شما بيشتر از 6 ماه است ممكن است در بعضي از مواقع مانند شبها كه علائم موجود مانع از استراحت او مي شوند پزشك اين نوع داروها را تجويز كند. از دادن چند داروي مختلف براي درمان علائم متفاوت بپرهيزيد زيرا اكثر آنها حاوي استامينوفن بوده و تجويز هم زمان آنها باعث دو يا چند برابر شدن دوز مصرفي مي شود. شايد بخواهيد از آنتي هيستامينهاي موجود در داروخانه ها استفاده كنيد كه باعث مي شوند فرزند شما راحتر بخوابد. اما به خاطر داشته باشيد كه اين داروها مي تواند به جاي آرام كردن او سبب تحريك او شود. توجه به اين نكته مهم است كه اين داروها نمي توانند دوره بيماري را كوتاه كرده و يا از عوارض بعدي مثل سينوزيت يا عفونت گوش جلوگيري كند. اگر فرزند شما تب دارد، مي توانيد به او استامينوفن اطفال بدهيد. هرگز به او آسپيرين ندهيد زيرا خطر بروز سندرم “ري” (Ray Syndrome) كه يك وضعيت نادر اما كشنده است وجود دارد.

از چه داروهاي طبيعي يا جايگزين هاي آن مي توان براي بهبود علائم سرما خوردگي استفاده كرد؟

اضافه كردن چند قطره روغن منتول يا اكاليپتوس يا كاج به دستگاه بخور يا در حمام مي تواند باعث كاهش احتقان بيني شود. اگر سن فرزند شما شش ماه يا بيشتر است يك محلول رقيق و ولرم چاي بابونه مي تواند باعث تسكين او شود.

 

توجه: هرگز از “ما هوانگ‌” كه همچنين به نام هاي افدرا يا افدرين شناخته مي شود و يك داروي ضد احتقان گياهي است استفاده نكنيد. قدرت اثر اين دارو در افراد مختلف بسيار متفاوت است و سازمان غذا و داروي آمريكا اعلام كرده كه اين دارو باعث واكنشهاي نامناسب مانند افزايش فشار خون، ضربان نامنطم قلب، تشنج، حمله قلبي و سكته مغزي در افراد بزرگسال مي شود. هميشه قبل از تجويز هر داروئي به فرزند خود با پزشك او مشورت كنيد.

 

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 17:16 توسط adine| |

خواص داروئی:

خواص میوه انار

از نظر طب قدیم ایران میوه انار سرد ف تر و قابض است . آب انار سرد و تر و پوست انار سرد و خشک و بسیار قابض می باشد .

پوست ریشه درخت انار از بقیه قسمت های این درخت قابض تر است .

کلیه قسمت های درخت انار دارای تان می باشد که بسیار قابض است . برای مصارف دارویی از گل ، برگ ، پوست درخت ، پوست ریشه و دانه انار استفاده می شود .

۱)انار شیرین ادرار آور است .

۲)ملین مزاج است .

۳) آب انار شیرین برای بیماریهای مجاری ادرار مفید است .

۴)ترشح صفرا را زیاد می کند.

۵)آب انار اسهال را برطرف می کند.

۶)اگر آّ انار را با عسل مخلوط کرده و هر روز چند قطره در بینی بچکانید از رشد پولیپ در بینی جلوگیری می کنید .

۷) خون ساز است .

۸)خون را تصفیه می کند .

۱۰)برای سالمندان بهترین دارو برای تقویت کلیه است .

۱۱)آب انار خنک کننده است .

۱۲)رنگ صورت را شاداب می کند .

۱۳)صدا را باز کرده و گرفتگی صدا را برطرف می کند .

۱۴)برای وزن اضافه کردن انار بخورید .

۱۵)آب انار مقوی قلب و معده است .

خواص دیگر قسمت های درخت انار

۱٫ جوشانده پوست ریشه درخت انار کرم معده و روده را از بین می برد .

۲٫ جوشانده پوست درخت انار نیز اثر ضد کرم درد .

۳٫ برای برطرف کردن گلو درد و زخم گلو از جوشانده پوست انار و یا جوشانده برگهای انار استفاده کنند .

۴٫خانم هائیکه عادت ماهیانه شان منظم نیست می توانند از جوشانده برگهای انار استفاده کنند.

۵٫برگهای له شده انار را اگر روی پوست بگذارید خارش را از بین می برد .

۶٫برای برطرف کردن سوختگی پوست ، گلهای انار را له کرده و با روغن کنجد مخلوط کنید و این پماد را روی قسمت سوختگی بمالید .

۷٫ جوشانده پوست درخت و پوست ریشه درخت انار کرم کش است .

۸٫دم کرده گل انار اسهال مزمن را برطرف می کند .

۹٫دم کرده گلهای انار را بصورت غرغره برای از بین بردن زخمهای دهان بکار ببرید .

۱۰٫برای برطرف کردن دندان درد ، دم کرده ریشه درخت انار را در دهان مضمضه کنید .

۱۱٫انار ترش و شیرین (میخوش )ادرار را زیاد می کند .

۱۲٫ برای برطرف کردن بواسیر باید معقد را با جوشانده پوست انار شستشو داد .

۱۳ – جوشانده پوست انار برای گلو درد و زخم گلو ورفع بواسیر مفید می باشد.

۱۴ – جوشانده گل انار برای از بین بردن زخم های دهان و اسهال مزمن وبهمراه کنجد برای بهبود سوختگی مفید می باشد.

۱۵ – جوشانده ریشه انار برای دندان درد و تنظیم عادت ماهیانه در زنان مفید می باشد

۱۶ – جوشانده پوست درخت انار اثر ضد کرم دارد

 ویادتون نره کاندوم انار محصولی فوق العاده و متفاوت کاندوم ویژه که دارای ترکیبات خاص گیاهی تهیه شده از میوه انار است همانطور آب انار روی پوست بدن باعث تورم طبیعی و حساس شدن میشود این کاندوم هم به این صورت عمل میکند و باعث تنگ شدن واژن شده در نتیجه باعث لذت مضاعف برای طرفین در هنگام نزدیکی [...]

 

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 13:24 توسط adine| |

۱- واقع بین باشید

واقع بینی راه باریکی است که از بین خوشبيني و منفي گرائي  رد می شود. فرد موفق همیشه واقع بین است، و این به این معنی است که هیچگاه خود را با بدبینی و منفی گرایی دچار بدبختی نکرده و همچنین با اعتماد خوشبینانه به هر کس یا هر چیز ریسک نمی کند.

بیل گیتس را در نظر بگیرید. او زمانی که دانشگاه هاروارد را با رویای مایکروسافت ترک کرد، ریسک بزرگی انجام داد. اما این ریسک کاملاً هم بی پایه و اساس نبود. بیل چیزی را می دانست که  بقیه ما بعدها می فهمیدیم: کامپیوترهای خصوصی اگر نرم افزاری که روی آنها نصب باشد کمی دوستانه تر باشد، در آینده معروف تر و متداول تر می شوند.

ما نمی گوئیم به اندازه بیل گیتس دور اندیش باشید، اما باید از تصمیم گیری های او یاد بگیرید. قبل از اینکه تصمیم اساسی بگیرید، از خودتان بپرسید که آیا در این تصمیم گیری واقع بین بوده اید یا نه. این کار دشواری است، اما موفق ترین افراد کسانی هستند که می توانند برای لحظه ای دور از خود باشند و موقعیت را ارزیابی کنند.

2- مرد عمل باشید

بهترين ايده ها در دنیا اگر به مرحله عمل نرسند کاملاً بی ارزش خواهند بود. اما عمل مثل شمشیر دو لبه است چون ممکن است به راحتی فراموش شود.

طرز فکری که باعث می شود افراد موفق از ناموفق مشخص شوند همین مسئله عمل کردن است. یک مرد موفق هیچوقت یک گوشه نمی ایستد تا چیزی اتفاق بیافتد.  ممکن است همان سال اول پولی گیرش نیاید، اما همیشه منتظر موقعیت است. این همان چیزی است که باعث موفقیت ورن بافِت شد. خصوصیت ویژه او خریدن شرکت های از ارزش افتاده بود.

3- از روی علاقه یا دانشتان انتخاب کنید

اگر شما چیزی را دوست ندارید، خیلی سخت خواهد بود که دیگران را وادار به دوست داشتن آن کنید. روی چیزی متمرکز شوید که به آن علاقه دارید.

هر تعهد مالی به مراحل سخت خواهد رسید و شما مجبور خواهید شد اضافه کاری که آن را پیش بینی نمی کردید داشته باشید. اما در این زمان فردی که به کارش علاقه مند است مشکلی نخواهد داشت. اگر روی علاقه تان کار انجام دهید، اضافه کاری زیاد هم برایتان سخت نخواهد بود. در واقع، اگر واقعاً راه درست را انتخاب کرده باشید، اصلاً احساس نخواهید کرد که مشغول کار هستید.

لَری الیسون کسی بود که علاقه اش به ریاضیات و کامپیوتر را دنبال کرد و توانست انقلابی در پایگاه داده ها بر پا کند و به موفقیت چشمگیری نائل آید. ممکن است علائق شما در ابتدا زیاد جنبه پول درآوردن نداشته باشند، اما به این معنی نیست که ارزش بررسی هم ندارند. گاهی اوقات با دنبال کردن علاقه تان ممکن است از جریان زندگی عقب بیافتید. افراد زیادی هستند که این کار را کرده اند. اما هیچ تاجر موفقی تا به حال از جمع پیروی نکرده است.  افراد موفق خارج از مردم زندگی می کنند تا آنها را به حرکت وادارند. اما باید حواستان باشد که خیلی هم از جمعیت دور نیفتید.

4- اعتماد به نفس داشته باشید

چه تجارتی را بچرخانید، چه محصولاتی را بفروشید یا در تلاش برای به پول رساندن ایده تان باشید، داشتن اعتماد به نفس کلید و رمز اساسی است. اگر اعتماد به نفس نداشته باشید، زیاد پیشرفت نخواهید کرد. اما فقط این کافی نیست. اعتماد به نفس باعث می شود که آدم های با ارزش در کنار خود داشته باشید که به شما برای پیشرفت کمک می کنند.

این رمز موفقیت جک ولش، رئیس سابق شرکت جنرال الکتریک بود. او کاری کرد که همه ما باید یاد بگیریم: بهترین افراد را کنار خود قرار داد، هدف را به آنها داد و اجازه داد که کارها را انجام دهند.

5- احساسات را کنار بگذارید
به یاد داشته باشید، این کار است، مسئله شخصی نیست. بسیاری افراد شکست می خورند چون کار را با مسائل شخصی قاطی می کنند.

ممکن است دوستی به شما بگوید که ایده تان اصلاً به درد نمی خورد. به جای اینکه حالت دفاعی به خود بگیرید، ببینید چرا او چنین حرفی زده است. و هیچگاه اجازه ندهید که انتقاد دیگران شما را سست کند. هر چه موفقیت بیشتری به دست آورید، انتقاد های بیشتری هم به سمت شما خواهد بود.


موفق باشید !
بسیار خوب، شما همه این خصوصیات را در خود نمی بینید؟ اشکالی ندارد. فقط افراد کمی هستند که تمام این خصوصیات را در خود دارند. نکته مهم این است که نقاط ضعف خود را پیدا کنید. اگر در یک مسئله ضعیف هستید، با خود صادق باشید و آن ضعف را برطرف کنید. یا شریکی پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید و نقاط ضعف و قدرتتان را نشان دهد.

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 13:20 توسط adine| |

 

* نکاتي در مورد تزريق پني سيلين *

1 

اولاً دقت داشته باشيد که آمپول پني سيلين حتماً در حضور پزشک تست شود و بعد از خواندن تست توسط پزشک ، آمپول پني سيلين در حضور پزشک تزريق شود .

از بيمار سئوال کنيد در گذشته آمپول پني سيلين تزريق کرده و در صورت تزريق آيا حسايست نشان داده يا خير .

پس از تزريق پني سيلين بيمار را براي هر نوع واکنش احتمالي نظير شوک ، حساسيت پوستي ، کهير و غيره تحت نظر قرار دهيد .

عوارض حساسيت به پني سيلين توسط علائمي نظير لکه پوستي ، درماتيت يا التهاب پوست ، تب ، درد مفاصل و خارش مشخص مي شود . اين علائم ممکن است فوراً در فاصله زماني ۳۰ دقيقه يا با تأخير روزها و هفته ها بعد از مصرف ظاهر شود .

* علائم شديدترعبارتند از:

 التهاب و تورم عروقي ،

سياه شدن محل تزريق همراه با درد شديد .

در بيماران مبتلا به تنگي نفس و کهير پني سيلين با احتياط و وسواس بيشتري بايد مصرف شود . در افرادي که به پني سيلين حساسيت دارند مصرف اين دارو ممنوع است .

در گلودردها براي پيشگيري از تب روماتيسمي پني سيلين روزانه ۴۰۰۰۰۰ واحد مصرف مي شود .

نبايد پس از حل نمودن پني سيلين را يک شبانه روز نگه داشت .

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 13:1 توسط adine| |

۱- حداقل سی سانتیمتر از افرادی كه سرفه یا عطسه می كنند فاصله بگیرید.

قطره های ریزعطسه یا سرفه حدوداً تا مسافت 30 سانتی متری پراكنده می شوند. دكتر دنیس موری ، پزشك اطفال از دانشكده پزشكی ایالت میشیگان، خاطرنشان می كند كه اگر یكی از این قطره ها روی چشم یا بینی شما قرار بگیرد، چند روز بعد به بیماری سرماخوردگی مبتلا می شوید . هرگاه در آسانسور با فردی كه سرفه می كند مواجه شدید، رویتان را برگردانید.

2- در هر فرصتی دستهایتان را بشویید.

اكثر میكروب های سرماخوردگی از طریق تماس فیزیكی غیرمستقیم منتقل می شوند. به طور مثال ، فرد بیماری كه ویروس سرماخوردگی را از بینی به دستهایش منتقل می كند، به هر شیئی كه دست بزند آن را آلوده می كند ( ویروسهای سرماخوردگی به مدت 3 ساعت بر روی اشیاء ، زنده می مانند.) افرادی كه این اشیاء را  لمس كنند و بعد بینی یا چشمهایشان را بمالند به بیماری مبتلا می شوند. پس نتیجه می گیریم كه شستشوی مدام دستها مهمترین كاری است كه می توانید برای پیشگیری از سرماخوردگی انجام دهید. بنابراین دستهایتان را در هر فرصتی بشویید.

3- در محیط هایی كه تهویه مناسب ندارد، از خودتان بیشتر مراقبت كنید.

ساختمانهای اداری كه از تهویه هوای مناسب برخوردار نیستند یكی از محیط هایی محسوب می شوند كه خطر ابتلا به سرماخوردگی را افزایش می دهند، زیرا در این مكانها ویروس سرماخوردگی راه  خروج ندارد. بدتر از آن رطوبت كم است كه باعث خشكی مخاط بینی می شود، در نتیجه ، مخاط را برای شكار ویروسها مستعد می سازد. به همین دلیل هواپیماها هم محیط های مشابه دیگری برای ابتلا به سرماخوردگی محسوب می شوند. دكتر مارگارت گرادیسون از انجمن پزشكی دانشگاه دوك می گوید: بهترین پادتن ، مرطوب كردن سوراخهای بینی با اسپری محتوی آب نمك مخصوص بینی است .

4- مایعات مختلف بنوشید.

نوشیدن مایعات گوناگون ، میكروبهای فعال سرماخوردگی را از بین می برند و همینطور از كمبود آب بدن كه معمولاً با بیماری سرماخوردگی همراه است جلوگیری می كنند. دكتر ترادیسون می گوید: " تنفس از راه دهان ، دمیدن به داخل بینی و مصرف داروهای آبریزش بینی ، كمبود آب بدن را افزایش می دهد. برای مقابله با این كمبود ، حداقل روزی هشت لیوان آب، آب میوه و یا مایعات بدون كافئین بنوشید.

5- از مالیدن بیش از حد چشم و بینی خودداری كنید.

با توجه به بررسی های انجام شده ، افراد در هنگام سرماخوردگی این اعضاء صورت خود را سه بار در ساعت می مالند. اگر احساس می كنید كه باید این كار را انجام  دهید، بهتر است به جای نوك انگشت از بند انگشتانتان استفاده كنید، چون این قسمت كمتربه میكروب سرماخوردگی آلوده می شود.

6- از رختخواب بیرون بیایید و به ورزش بپردازید.

نیال مونیا ، زیست شناس می گوید : " شما می توانید سه بار در هفته و به مدت 30 تا 45 دقیقه به انجام ورزشهای ساده ، مثل پیاده روی و دوچرخه سواری بپردازید و با این كار مقاومت بخش بالایی مجرای تنفسی را نسبت به عفونتها افزایش دهید.

7- اسكاچهای ظرفشویی را ضد عفونی كنید.

اكثر میكروبهای سرماخوردگی در آشپزخانه منتقل می شوند. مهمترین عامل اسكاچهای ظرفشویی هستند كه برای رشد و نمو میكروب های سرماخوردگی محیطی گرم  و مرطوب را فراهم می كنند .

بهتر است برای جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی ، روزی دو تا سه مرتبه این اشیاء را در جریان آب جوش قرار دهید. اگر یكی از اعضای خانواده بیماراست ، برای احتیاط بیشتر بهتر است تمام لوازم منزل را كه بیشتر با آنها در تماس هستند، ضدعفونی كنید

۸- ویتامین "E " مصرف كنید.

ویتامین "E " نقش مهمی درعملكرد سیستم ایمنی بدن ایفا می كند. اما از آنجایی كه این ویتامین بیشتر در مواد غذایی پرچرب وجود دارد ، افرادی كه رژیم لاغری دارند ، نمی توانند از آن استفاده كنند. دكتر جان – اچ ویسبرگر توصیه می كند كه روزانه 100 تا 200 واحد ( واحد بین المللی )، مكمل ویتامینE مصرف كنید.

اكثر افراد برای افزایش توانایی بدنشان در مصرف این قرص ، باید آن را همراه با نهار و شام ( غذاهای اصلی) مصرف كنند. در مورد خاصیت ضد سرماخوردگی ویتامین "C" هیچ گونه شواهدی وجود ندارد. اما چند تحقیق حاكی از آن است كه این ویتامین تا اندازه ای دوره و شدت سرماخوردگی را كاهش می دهد. به خاطر داشته باشید، روزانه، بیشتراز 500 میلی گرم از آن مصرف نكنید ، چون مصرف بیش از حد این  ویتامین باعث اختلال در دستگاه گوارش می شود.

9- سرفه را  تسكین دهید.

برای سرفه های خشك و تك سرفه ها از شربتی كه حاوی مواد التیام دهنده است استفاده كنید. برا ی سرفه هایی كه با خلط همراه است ، از شربت سینه و داروی خلط آور استفاده كنید كه باعث می شود مقدار ترشح مخاطی افزایش یافته ، در نتیجه فرد راحت تر سرفه كند.

10- خواب شبانه آرامی داشته باشید.

با توجه به تحقیقات انجام شده در مؤسسه بهداشت سنتیاگو ، خواب خوب و آرام موجب تقویت سلولهای سیستم ایمنی بدن می شود. در این بررسی ، 43 نفر ( افرادی كه به سرما خوردگی مبتلا نبوده اند) به طور داوطلبانه تنها نیمی از شب را در خواب سپری كردند . فردای آن روز 30% از سلولهای مدافع بدن آنها از بین رفتند .اما شب بعد، زمانی كه این افراد ، حداقل هشت ساعت را در خواب سپری كردند، سلولهای نابود كننده بدن آنها كاملاً مقاوم شدند.

11- از بازكننده های ( مجرای بینی و سینه) مناسب استفاده كنید.

برای التیام گرفتگی بینی ، بهتراست از اسپری و قطره های باز كننده استفاده كنید، زیرا این نوع داروها علائم بیماری را سریع تر از داروهای خوراكی از بین می برند و نیز اثرات جانبی كمتری را به دنبال دارند. داروهای خوراكی باعث افزایش ضربان قلب می شوند. بنابراین افرادی كه مبتلا به فشار خون بالا با بیماری هستند . نباید از آنها استفاده كنند.

بازكننده های بوییدنی را نباید بیش از سه روز پیاپی مصرف كرد، چون ممكن است اثر این دارو كاهش یابد و گرفتگی بینی بدتر از قبل شود.

12- گلو درد را تسكین دهید.

دكترموری ازایالت میشیگان معتقد است غرغره كردن با آب نمك گرم برای تسكین گلو درد فوق العاده مؤثر است .

( یك قاشق چایخوری نمك برای هر لیوان آب ) او می گوید :" هیچ گونه شواهدی وجود ندارد كه برای التیام درد مكیدن آب نباتهای دارویی معمولی از آب نباتهای سفت و محكم بهتراست . هر دوی این مواد ، مقدار بزاق دهان را افزایش داده و سطح گلو را پوشش می دهند . به همین دلیل است كه نوشیدن " چای وعسل " برای التیام گلو درد تأثیر بسزایی دارد. آب نباتهای دارویی حاوی " منتول" بهتر از آب نباتهای سفت و محكم كارایی دارند چون باعث بی حسی گلو می شوند.

13- در هر وعده از غذاهای اصلی " نهار و شام "، سوپ كم چربی بخورید.

مایعات گرم در بی اثر كردن ویروس سرماخوردگی نقش مهمی را ایفا می كنند و نوعی مُسكن محسوب می شوند. سوپ جوجه برای تسكین این بیماری تأثیر فوق العاده ای دارد. دكتر گرادیسون معتقد است : " این سوپ حاوی پروتئین ، ویتامین و مواد معدنی است ، كه همگی به از بین بردن ویروس سرماخوردگی كمك می كنند."

در هنگام سرماخوردگی سعی كنید سرفه های آرام و آهسته كنید تا سرماخوردگی شما به دیگران منتقل نشود . این اصل را به كودكانتان نیز آموزش دهید

. گرادیسون می گوید : " اگر هر فردی اصول ساده بهداشتی را رعایت كند، مطمئناً به نتایج فوق العاده ای در این زمینه خواهیم رسید.

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:54 توسط adine| |

پژوهشگران دانشگاه تربيت معلم تهران دريافته اند مصرف ويتامين E مي تواند دردهاي قاعدگي را بهبود بخشد‏.‏

به گزارش پايگاه اينترنتي ‏MEDLINEPLUS.COM ‏، مطالعه دختران نوجوان ايراني نشان داد مصرف ويتامين E دو روز قبل از شروع خونريزي قاعدگي، در كنترل انقباضات رحمي دردناك به مراتب از دارودرماني موثرتر است ‏.‏ بعد از‏ چهار ‏ماه مصرف مرتب ويتامين E ، زمان انقباضات دردناك رحمي از‏ 17 ‏ساعت به 2 ‏ساعت کاهش يافت.‏

نتايج تحقيقات اين گروه پژوهشي در مجله" JOURNAL OF OBSTETRICS AND GYNECOLOGY " به چاپ رسيده است ‏.‏

درد قاعدگي به دنبال انقباضات عضله صاف رحمي ، ناشي از آزادسازي واسطه هاي شيميايي به نام پروستاگلاندين ها بروز مي كند‏.‏ پروستاگلاندين ها با ايجاد انقباضات رحمي باعث كنده شدن پوشش سلولي سطح داخلي رحم و خونريزي مي شوند‏.‏

 ويتامين E باعث مهار توليد پروستاگلاندين ها مي شود‏.‏

دراين مطالعه مصرف دارونما و ويتامين E به طور تصادفي، در 278 ‏دختر 15 تا 17 ساله مبتلا به قاعدگي دردناك بررسي شد‏.‏براي اين بررسي، دو روز قبل از شروع قاعدگي تا روز سوم آن ، روزانه 200 ميلي گرم ويتامين E را براي مدت چهارماه به اين دختران دادند که با كاهش چشمگير طول مدت دردهاي شديد ناشي ازانقباضات رحمي توام بود‏.‏ با مصرف ويتامين E ، مصرف ايبوپروفن از ‏89 درصد به ‏4‏ درصد کاهش يافت.

هر چند که دوز مصرفي ويتامين E در اين آزمايش، در مقايسه با دوز مجاز توصيه شده آن در روز ( ‏20 ‏ميلي گرم ) زياد به نظر مي رسد ، ولي مصرف ويتامين E با اين دوز عوارض جانبي به همراه ندارد‏.‏ دانشمندان مصرف ويتامين E را تا‏ 1000 ‏ميلي گرم در روز مجاز مي دانند‏.‏

به اين ترتيب مي توان با مصرف ويتامين E بدون هيچ عارضه جانبي از بروز دردهاي قاعدگي جلوگيري كرد‏.‏

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:42 توسط adine| |

 

مسئله ای که سبب شده بسیاری از آقایان دچار مشکلات جدی در زندگی خود شوند و حتی از ازدواج گریزان باشند .

برخی از آقایان تصور می کنند از دیدگاه مسائل جنسی خانم ها مردی را برای ازدواج مناسب می دانند که آلت تناسلی بزرگی داشته باشد . این تصور غلط آقایان سبب شده اگر آلت تناسلی با سایز بزرگ ندارند خود را دچار مشکل بزرگی بدانند و از ازدواج دوری کنند و یا اینکه می پندارند به دلیل نداشتن آلت تناسلی بزرگ از فراهم آوردن شرایط ایده آل جنسی برای همسر خود عاجز هستند .

این یک تصور غلط و ناخوشایند می باشد

هر زنی در رابطه جنسی با همسر خود قبل از اینکه متوجه آلت تناسلی او باشد به رابطه عاطفی و نگاه مرد دقت و توجه دارد . شوهر باید با احساسات و عواطف همسر خود آشنایی کامل داشته باشد و جنس زن را بشناسد . بداند که یک زن در درجه اول محبت و توجه همسر خود را می خواهد .

زنها روحیه لطیف و بسیار بزرگ دارند . در رابطه جنسی با زن و همسر خود آرامش داشته باشید و اجازه دهید همسر شما با آرامش و احساس خوشبختی در اغوش شما قرار گیرد . در یک رابطه جنسی سالم مهمترین مسئله برای زن ایجاد یک امنیت روحی - روانی - عاطفی و جنسی می باشد .

وقتی این محیط امن را فراهم کردید مطمئن باشید همسرتان با شما عشق بازی وصف ناپذیر را خواهد داشت ، بدون توجه به سایز کوچک یا بزرگ آلت تناسلی شوهر خود ....

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:28 توسط adine| |

ناتوانی جنسی در مردان

 


 ناتوانی جنسی در مردان عبارت است از ناتوانی پایدار در دستیابی به حفظ نعوذ که برای مقاربت ضروری است. (دورههای گهگاهی ناتوانی جنسی که در اکثر مردان بزرگسالان رخ میدهد غیرطبیعی در نظر گرفته نمیشود)...
 
● شرح بیماری
ناتوانی جنسی در مردان عبارت است از ناتوانی پایدار در دستیابی به حفظ نعوذ که برای مقاربت ضروری است. (دورههای گهگاهی ناتوانی جنسی که در اکثر مردان بزرگسالان رخ میدهد غیرطبیعی در نظر گرفته نمیشود). این نظر درست نیست که با افزایش سن، ناتوانی جنسی اجتنابناپذیر است. توانایی نعوظ در سنین بالا حفظ میشود، اما امکان دارد نیاز به تحریک بیشتری برای دستیابی به آن و فاصلهگذاری بیشتری بین نعوظها وجود داشته باشد.

مشکلات نعوظ ممکنه حتی برای جوانان هم پیش بیاد و مشکلات دیگری را برای آنها پیش بیاره

اغلب این تصور وجود داره که این قبیل مشکلات برای افراد بالای 40 سال هست و هر چه سن بالاتر بره احتمال این مسئله بیشتر میشه... میشه گفته تا حدی این مطلب درست هست.. اما صحبت بر سر این هست که کسی فکر نمیکرد که جوانان کم سن و سال تر نیز با این مشکلات مواجه باشند.دانشگاه شیکاگو روی 235 نفر جوان بین 25تا18 سال مطالعه ای در همین زمینه انجام داده و نتایجی حاصل شده است.95% سوال شوندگان با جنس مخالف مقاربت داشتند و دو سوم آنها هم سفید پوست بودند.13% گفتند که نعوظ اصلا ایجاد نمیشه و یا اینکه نمی تونن تا زمان دلخواه نعوظ دلخواه داشته باشند.25% گفته اند که بامصرف کاندوم... دیگه نتوستند نعوظ خوبی داشته باشند.اما اون مطالعه نگفته که اون مردان هر چند وقت یکبار دچار این مشکلات میشن.اما وقتی سوالات بیشتری از اون جوانان پرسیده شده به نتایج مهمی رسیده شده :

1- 1 نفر از یک گروه 29 نفره اونها که از وجود این مشکلات گله داشتند.. قبلا یک مشکل طبی داشتند و اقداماتی انجام داده بودند
2- اغلب اینها به بیماریهای مقاربتی گرفتار بوده اند و حتی بعضی از اونها بیش از 5 شریک جنسی داشته اند
3- مردانی که با استفاده از کاندوم احساس ناراحتی از نظر نعوظ پیدا می کردند.. این احتمال وجود داشته که از کاندوم به طور مرتب و صحیح استفاده نکنند
4- 6% کل مصاحبه شوندگان گفته اند که تا بحال از داروهائی برای رفع نعوظ استفاده کرده بودند. اغلب این افراد این داروها را از منابع غیر رسمی تهیه کرده بوند.. مثل یه دوست ویا از اینترنت خریداری کرده بودند
5- شاید 60% کسانی که گفته اند از داروهائی برای رفع نعوظ استفاده کرده اند... داروهای دیگری هم همراه اونها مصرف شده...
مثلا الکل مصرف کرده اند یا اینکه ماری جوانا- داروهای خواب آورGHB- کوکائین- مت آمفتامین .. استفاده شده. اینها داروهائی هستند که ظاهرا میل جنسی رو زیاد می کنند.. اما در اصل مشکلات نعوظ ایجاد می کنند
6- استفاده همزمان از داروهای افزایش دهنده نعوظ ... مثل ویاگرا با داروهای دیگه احتمال اینکه اینها سکس پر خطر داشته باشند رو زیاد میکنه..مثل حاملگی های ناخواسته - بیماریهای مقاربتی-

خلاصه: محققین معتقدند که اگر جوانان با این مشکلات مواجه می شوند حتما به پزشک مراجعه کنند تا درمان صحیح را به آنها پیشنهاد بدن.. و از مصرف دارو ها و مواد دیگه با ویاگرا پرهیز کنند و حتما کاندوم رو بطور مکرر استفاده کنند...


● علایم شایع
ـ ناتوانی در دستیابی به نعوظ
ـ ناتوانی در حفظ نعوذ برای مقاربت (نعوظ ممکن است خیلی ضعیف، کوتاه، یا دردناک باشد)
● علل
▪ علل روانی این حالت عبارتند از:
ـ احساس گناه
ـ رابطه زناشویی نامناسب
ـ اختلالات روانی مثل افسردگی، اضطراب، استرس، و روانپریشی
ـ نداشتن اطلاعات جنسی، از جمله نداشتن درک درست از جنبههای عاطفی و نیز آناتومی و فیزیولوژی زن علل فیزیکی این حالت عبارتند از:
ـ دیابت شیرین
ـ آترواسکلروز (تصلب شرایین)
ـ مصرف بعضی از داروهای ضد فشارخون
ـ بیماریهای دستگاه عصبی مرکزی، مثل صدمات نخاعی، اسکلروز متعدد (ام اس)، سکته مغزی یا سیفیلیس
ـ بیماریهای غدد درونریز که غده هیپوفیز، غده تیرویید، غدد فوقکلیوی یا غدد جنسی را تحتتأثیر قرار دهند.
ـ الکلی بودن
ـ سوءمصرف موادمخدر و داروها، خصوصاً ماریجوانا، کوکایین، مخدرها، آرامبخشها، خوابآورها و داروهای توهمزا
ـ کاهش خونرسانی به آلت تناسلی به هر علت علل موقعیتی این حالت عبارتند از:
ـ وجود فرد دیگری در منزل (مثل مادر زن)
ـ عوامل تشدید کننده بیماری
ـ مشکلات فهرست شده در قسمت علل
ـ بروز یک بیماری اخیر که قدرت فرد را کاهش داده باشد.
ـ عمل جراحی عمده اخیر، خصوصاً جراحی روی قلب و عروق یا پروستات
● پیشگیری
با همسر خود ارتباط مناسبی برقرار کنید. از در میان گذاشتن و بحث درباره مشکل خود و درخواست کمک ابایی نداشته باشید. همفکری همسر برای حل این مشکل، حیاتی است.
الکل به هیچ عنوان ننوشید. از مصرف مواد و داروهایی که ممکن است مورد سوءمصرف قرار گیرند خودداری کنید.
اگر مبتلا به دیابت هستید، برنامه درمانی خود را به دقت رعایت کنید.
سلامت عمومی خود را حفظ کنید.
در صورتی که هرگونه دارویی که جدیداً مصرف آن را شروع کردهاید عملکرد جنسی را تغییر داده باشند، با پزشک خود مشورت نمایید.
● عواقب مورد انتظار
بهبود خود به خودی یا پس از مشاوره کوتاهمدت در بسیاری از مواردی که منشا روانی دارند.
در مواردی که منشا فیزیکی دارند، درمان اختلال زمینهساز یا تغییر در داروهای مصرفی ممکن است این مشکل را تخفیف دهد.
سایر روشهای پزشکی برای بهبود نعوظی نتایج مثبتی را به همراه داشتهاند.
● عوارض احتمالی
ـ افسردگی و از دست دادن عزت نفس
ـ مشکلات زناشویی
● درمان

 

اگر شما در یک دوره درازمدت دچار مشکل نعوظ باشید، ممکن است که این دشواری یک دلیل بدنی داشته باشد. اگر چنین دشواری ناگهانی باشد، گذشته از سن و سال شما، امکان بیشتری وجود دارد که یک دلیل روانی در کار باشد. با توجه به قضاوت پزشک ما می توانیم یک درمان مناسب با نیازی که بیان کرده اید به شما بدهیم.


▪ اصول کلی
بررسیهای لازم برای تشخیص هرگونه بیماری زمینهساز. انجام بررسهای تشخیصی در یک مرکز مخصوص برای ارزیابی نعوظ در شب و به هنگام خواب
رواندرمانی یا مشاوره (به تنهایی یا همراه با همسر) توسط یک متخصص و درمانگر معتبر در این زمینه
اگر علت بروز این حالت دارو باشد، تغییر در دارو یا مقدار آن ممکن است کمککننده باشد.
امکان دارد داروی تزریقی داخل آلت تناسلی برای فرد تجویز شود (تزریق توسط خود فرد)
امکان دارد استفاده از واکیوم برای نعوظ توصیه شود.
عمل جراحی برای نصب پروتز بادشونده یا غیر بادشونده آلت تناسلی
● داروها
برای ناتوانی جنسی ناشی از عوامل روانی دارو فایدهای ندارد.
ممکن است برای درمان بیماری زمینهساز دارو تجویز شود.
دارو برای تزریق در آلت تناسلی ممکن است تجویز شود.
بهزودی داروهای جدیدی که در پیشابراه حل میشوند در دسترس قرار خواهند گرفت.
فعالیت در زمان ابتلا به این بیماری
محدویتی برای آن وجود ندارد. مقاربت را میتوان با رفع ناتوانی یا بهبود پس از عمل جراحی از سر گرفت.
● رژیم غذایی
رژیم غذایی متعادل داشته باشید، و مکملهای ویتامینی و معدنی بخورید.
درچه شرایطی باید به پزشک مراجعه نمود؟
اگر شما یا یکی از اعضای خانوادهتان علایم ناتوانی جنسی را دارید، خصوصاً اگر دارو مصرف میکنید یا دچار یکی از بیماریهای فهرست شده در قسمت علل هستید.

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:22 توسط adine| |

 

 

این مشکل یکی از مشکلات حاد خانم ها می باشد که البته شایع هم هست . دانستن روش صحیح تحریک جنسی بسیار مهم و ارزشمند است ولی مسئله مهم بکار بردن آن است . خانم ها روحیه عاطفی و جنسی بسیار حساسی دارند . در این بحث مشاوره ای از ذکر اصطلاحات برای درک بهتر مطلب خودداری می کنیم . 

از نظر مزاج جنسی خانم ها به دو دسته سرد و گرم تقسیم می شوند . افرادی که تمایل جنسی زیاد دارند چه زود ارضاء شوند و یا دیر در دسته گرم هستند و افرادی که تمایل رابطه جنسی کمی دارند در دسته سرد قرار دارند . شما خود باید ببینید همسر شما در کدام دستی قرار دارد . آگر در درخواست برقراری رابطه جنسی قوی است و حداقل در هفته یکبار از شما درخواست رابطه جنسی دارد در دسته گرم قرار دارد و در غیر اینصورت در دسته سرد
در هر حالت علت عدم توانایی در راحت ارضاء شدن و رسیدن به ارگاسم می تواند یکی از دلایل زیر باشد
 
 1. علل رواني 
 2. بي احساسي و عدم مهارت مرد در معاشقه قبل از دخول
 3. توجه  و تمرکز مرد بر ارضاء شدن خودش تا همسرش
 4. رفتار و برخوردهای جنسی پیش از شروع مقاربت
 5. عجله در دخول
 6. فضا و مکان نامناسب و دمای محیط
 7. كشمكش ميان زوجین در طی روزهای هفته
 8. عدم شناخت نقاط حساس در زن
 9. ندانشتن سرد کننده های جنسی
 10. ترس از دخوا آلت تناسلی به دلیل درد و یا بارداری
مهمترین دلیل همان دلیل اول روانی است . این مشکل به مفهوم مشکل روانی و رفتاری در زن نیست بلکه دلایل مختلف محیطی و رفتاری دارد . تغییر محیط و اتاق معاشقه - تغییر در رفتار جنسی - بکار بردن کلمات و جملات احساسی سنجیده- کم کردن مشکلات زندگی از جمله مشکلات اجتماعی و مالی -رفت و آمدهای خانوادگی - برخود رفتاری صحیح با همسر و شناخت او - آگاهی از خصوصیات زنان همگی می تواند سبب شود تا دلیل روانی عدم رضایت جنسی زن بر طرف شود .
 
برای رفع مشکل همسرتان موارد زیر را توصیه می کنیم :
 
 • در درجه اول موارد ذکر شده بالا را به دقت مطالعه و بررسی کنید و ببینید موارد مشکل ساز در شما کدام است و در جهت رفع آنها باشید .
 • کتاب آنچه مردان باید درباره زنان بدانند نوشته باربارا دی آنجلس را تهیه و بطور کامل مطالعه کنید مخصوصا بخش مسائل جنسی 
 
برای اینکه یک شب آرام با رابطه جنسی مناسب داشته باشید مطلب زیر را به دقت بخوانید و به آن عمل کنید . البته بهتر این است که همسر شما از این برنامه آگاه نباشد 
 
 • روزی بدون تنش و درگیری ذهنی را آغاز کنید 
 • امروز شما صبحانه را برای همسر خود آماده کنید و او را با صبحانه ای تکمیل و لذید خوشحال کنید
 • اگر به سرکار رفتید در بازگشت یک شاخه گل ساده رز قرمز تهیه کنید - تاکید می کنم فقط یک شاخه گل ساده نه دسته گل
 • رفتار مناسب و شایسته از خود نشان دهید و خستگی روز کاری را با خود به منزل نبرید
 • همسرتان از شما سوال می کند : امروز خیلی شاد و سرحالی - در پاسخ سریعا و بدون وقفه به او بگویید : وقتی همسری مهربان و فداکار و زیبا چون تو دارم باید هم شاد باشم - و او را ببوشید
 • در برقراری رابطه جنسی عجله نکن . بگزار رفتار خوب و ایده آل شما را به سبب رابطه جنسی نداند و در کنار شما احساس آرامش داشته باشد . تا شب و رفتن به رختخواب برای استراحت صبر و تحمل داشته باشید
 • تمام سعی خود را بکنید تا او را شاد نگه داشته باشید . گفتن چند لطیفه شاد کمک کننده است
 • قبل از خواب اطمینان حاصل کن اتاق استراحت شما تمیز و مرتب باشد
 • حتما و حتما قبل از رابطه جنسی و به رختخواب رفتن حمام برو و موهای زائد زیر بغل و اطراف آلت تناسلی رو پاک کن
 • صورت خود را بشویی و بینی خود را تمیز کن
 • مسواک بزن و دهان خود رو خوشبو کن - موهای خودت رو شانه بزن و لباش مناسب و راحت و تمیزی بپوش
 • وسایل زیر را آماده کن تا در هنگام معاشقه مشکلی نداشته باشی و رابطه صمیمی تر شود :
یک شمع کلفت و چاق با فتیله معمولی خریداری و تهیه کن - کبریت یا فندک برای روشن کردن شمع یادت نره - شمع رو قبل از ورود همسرت روشن کن و شاخه گل را در کنار آن قرار بده . آدامس نعنایی برای خوشبو کردن دهان و رابطه جنسی بهتر بسیار مناسب است - البته اگر همسر شما از بوی نعناع خوشش نمی آید یا حساسیت دارد همان مسواک زدن کفایت می کند . یک بطری آب خنک و یک لیوان آب یادت نره . دستگاه موسیقی را از قبل آماده کن و موزیک مورد علاقه همسرت را برایش آماده داشته باش . یک دستمال یا چشم بند تمیز داشته باش .هدیه کوچکی تهیه کن - نمی خواد زیاد ولخرجی کنی . یک کتاب کوچک با جملات محبت آمیز هم کافی است - و در زمان مناب در رختخواب چشمان او را ببند و به او بگو دوستش داری و ببوسش وهدیه را در دستان او قرار بده. کاندم و دستمال کاغذی از وسایل لازم و ضروری است . چند عدد شکلات با مغز بادام یا گکلات کاکائو بسیار مناسب شرایط است . کش مو : برای اینکه موهایش را ببندد و رابطه جنسی راحتتری داشته باشد
 
در برقراری رابطه جنسی عجله نکنید . شروع کن به ماساژ دادن بدن همسرت
نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:18 توسط adine| |

هپاتیت C : یک بیماری ویروسی است که از طریق تماس با خون و ترشحات بدن افراد مبتلا منتقل می شود. این بیماری در اکثر بیماران حالت مزمن پیدا کرده و تعدادی از این افراد در آینده دچار عوارض بیماری مانند سیروز یا سرطان کبد می شوند.

آيا هپاتيت C مانند ساير انواع هپاتيت است؟
هپاتيت به معني التهاب كبد است. انواع مختلفي از هپاتيت وجود دارد. بعضي از آنها قابل سرايت هستند و برخي مسري نيستند.
ابتلا به هپاتيت C مي تواند منجر به بيماري مزمن كبدي و در صورت پيشرفت نمودن باعث سيروز (فرسودگي كبد) و در گروه بسيار كوچكي باعث سرطان كبد گردد.
علائم بيماري هپاتيت
•بيشتر مبتلايان به هپاتيت C هيچ علامتي ندارند. برخي از بيماران علائم عمومي عفونت ويروسي را نشان مي‏دهند، از قبيل خستگي، دل درد، درد عضلاني و تهوع و بي اشتهايي، ولي در موارد پيشرفته علائم نارسايي كبدي بروز مي كند كه شامل تورم
شكم و اندامها، يرقان، خونريزيهاي گوارشي و... است.
•منگي و خواب آلودگي در مراحل بسيار پيشرفته ديده مي‏شود.
•بيماران ممكن است خارش داشته باشند.

درمان:

هپاتيت C همیشه نیاز به درمان ندارد. درمان بستگی به نوع بیماری، نوع ویروس، میزان تخریب کبدی و وضعیت عمومی سلامت شما دارد. دارو هایی که بکار می رود گران قیمت و دارای عوارض جانبی هستند و برای همه مفید نمی باشند.

درمان و مراقبت در منزل:

روش‌هاي زير وضعیت روحی و جسمی شما را بهبود بخشد

 1. كم كردن تحرك: كاهش فعاليت‌ها و استراحت بيشتر در رفع خستگي شما كمك كننده است با كمك ديگران برنامه كاري خود را سبك‌تر و قابل انعطاف‌تر نمائيد.
 2. ورزش: ورزش می تواند انرژی شما را افزایش داده و افسردگی را کاهش دهد. ورزش آئروبیک بسیار مناسب است. فردای روز مصرف پگ اينترفرون از ورزش هایسنگین خود داری کنید.
 3. برنامه غذايي مرتب و مقوی: بي‌اشتهايي و حالت تهوع در هپاتيت C رخ مي‌دهد در اين صورت بايد تعداد وعده‌ها بيشتر شده و مقدار غذا در هر وعده كم شود. اگر بعدازظهرها دچار حالت تهوع مي‌شويد وعده غذايي مقوی و كاملي را صبح استفاده كنيد. رژيم غذايي مناسب عبارت است از استفاده زياد از سبزيجات و ميوه‌ها و محدود كردن قندها و چربي‌ها. اگر سيروز داريد مصرف نمك و پروتئين زياد، خوب نيست.
 4. اجتناب از الكل و داروها: الكل و برخي داروها سبب آسيب‌ رساندن به كبد مي‌شوند اجتناب از آنها در صورت ابتلا به هپاتيت C امري ضروري است. در مورد الكل و داروهاي مورد استفاده خود با پزشك صادق باشيد و اگر تصميم به ترك اعتياد خود به اين مواد را داريد با پزشك خود مشورت كنيد. در مورد تمام داروهاي نسخه شده و حتي گياهي نيز با پزشك خود مشورت نمائيد.
 5. كنترل خارش بدن: در صورت ابتلا به خارش بدن حتماً با پزشك خود مشورت نمائيد تا داروی مناسب برای شما تجویز شود. به دستورات درج شده روي بسته دارو عمل كرده و در صورت بروز هرگونه عارضه مصرف دارو را قطع نمائيد.
 6. كمك گرفتن براي رفع افسردگي: افسردگي در تمام بيماري‌هاي مزمن و طولاني مدت ممكن است رخ دهد و يا افسردگي مي‌تواند يكي از عوارض داروهاي ضدويروسي استفاده شده در درمان هپاتيت C باشد. حتماً در مورد دريافت داروهاي ضدافسردگي و يا مشاوره رواني با پزشك خود مشورت نمائيد.
 7. كسب اطلاعات در مورد بيماري: داشتن اطلاعات بيشتر در مورد هپاتيت C شما را در كنترل بيشتر بيماري كمك مي‌كند. اطلاعات بيشتر در تصميم‌گيري بهتر براي درمان و تغييرات در نحوه زندگي (چه از نظر جسمي و چه از نظر عاطفي و رواني) كمك كننده خواهد بود.

 

درمان دارویی:

هدف از درمان هپاتيت C محدود كردن و بازداشتن ويروس از آسيب رساندن جدي و بيشتر به كبد مي‌باشد. درمان مقدماتي هپاتيت C بستگي به اين دارد كه به فرم حاد يا مزمن آن دچار شده باشيد.

درمان هپاتيت C حاد و كوتاه مدت:

بدليل عدم اطلاع از بيماري و بدون علامت بودن آن، درمان صورت نمي‌گيرد. در صورت اطلاع درمان در پيشگيري از بيماري طولاني مدت نقش خواهد داشت. البته هنوز بر سر اين كه چه زماني درمان آغاز شود و نيز طول مدت درمان بحث وجود دارد.

درمان هپاتيت C مزمن و طولاني مدت:

اگر آزمايشات خون و بيوپسي كبد شما، مطرح كنندة بيماري مزمن باشند، اما كبدتان سالم باشد ممكن است نيازي به درمان نداشته باشيد. در حاليكه كبدتان آسيب ديده باشد نياز به درمان تركيبي داريد.

درمان ضدويروسي در موارد زير پيشنهاد نمي‌شود:

 1. معتادان تزريقي و الكليها (مصرف كنندگان متادون مي‌توانند از اين داروها استفاده كنند)
 2. مبتلايان به سيروز پيشرفته
 3. ابتلا به افسردگي شديد و ديگر اختلالات رواني
 4. حاملگي و يا تمايل به باردار شدن: در صورتيكه از داروهاي ضد ويروسي استفاده كرده‌ايد تا 6 ماه پس از قطع دارو بايد از 2 روش پيشگيري از بارداري استفاده نمائيد. (اين داروها روي جنين اثر مي‌گذارند)
 5. ابتلا به يك بيماري خودايمني مثل لوپوس، سوريازيس، روماتوئيد آرتريت و يا بيماري‌هايي مانند ديابت، بيماري قلبي و تشنج.

داروهاي ضدويروسي در افراد 18 سال به بالا كه در خونشان ويروس وجود داشته و بيوپسي كبد نشان دهنده آسيب كبدي مي‌باشد، توصیه می شود.

در مورد درمان ضدويروسي در كودكان 17 – 3 ساله اطلاعات كمي وجود دارد اما متخصصان معتقدند كه كارآيي اين داروها در اطفال مانند بالغين است و درمان تركيبي با ريباويرين و اينترفرون در اطفال تائيد شده است.

درمانهاي دارويي ضدويروسي عبارتند از:

 1. پگ اينترفرون و بقية انواع اينترفرونها كه شبيه پروتئيني در بدن هستند كه براي مبارزه با عفونت ايجاد مي‌شود.
 2. تركيب اينترفرونها با ريباويرين كه شانس بهبودی را افزايش دهد.

تركيب پگ اينترفرون و ريباويرين موثرتر از تركيب سایر اينترفرون ها و ريباويرين مي‌باشد. مصرف پگ اينترفرون بصورت تزريق هفتگي و طريقه مصرف ريباويرين 2 قرص روزانه مي‌باشد.

طول مدت درمان بستگي به نوع ويروس از نظر ژنتيكي دارد و از 6 ماه تا 1 سال طول مي‌كشد. اگر پس از 3 ماه بهبودي در كبد حاصل نشود مصرف دارو قطع خواهد شد.

درمان تركيبي پگ اينترفرون و ريباويرين در 50 تا 80% موارد باعث درمان یا کنترل بیماری می شود.

گاهي اوقات درمان باعث كاهش تعداد ويروسها در خون نمی شود ولی با این حال برخي از مطالعات نشان داده كه درمان باز هم مي‌تواند از آسيب كبدي ‌ممانعت كرده و احتمال سيروز و سرطان كبد را كاهش دهد.

داروهاي درماني هپاتيت C گران قيمت بوده و داراي عوارضي از جمله خستگي، سردرد، تب، حالت تهوع، افسردگي، کم خونی، اختلالات تيروئيد و مشكلات ديگري مي‌شوند.

باید منافع درمان ضد ویروسی نسبت به مضار آن سنجیده شود. در تصميم گيري براي دريافت درمان عجله نكنيد زيرا هپاتيت C به آرامي پيشرفت مي‌كند. حتماً در اين زمينه با پزشك خود مشورت كنيد.

اگر تمايل به دريافت داروي ضدويروسي نداشته باشيد، پزشك شما را تحت بررسي دقيق و دوره‌اي قرار مي‌دهد و هر 5 - 4 سال يكبار از شما بيوپسي كبد به عمل مي‌آورد تا ميزان آسيب كبدي شما را كنترل نمايد.

درمان جراحي:

در صورتيكه هپاتيت C سبب آسيب كبدي و نارسايي و از كار افتادن كبد شود، جهت افزايش طول عمر بيمار، پيوند كبد انجام مي‌شود. كه البته پيوند كبد عملي متداول و معمولی نمي‌باشد.

پيوند كبد عملي گران قيمت با خطر بالا بوده و پيدا كردن كبد اهدا شده نيز مشكل است. تنها افرادي كه از سلامتي كامل برخورداند ( غير از نارسايي كبد ) براي اين عمل در نظر گرفته مي‌شوند.

پيوند كبد براي معتادان تزريقي، الكليها، مبتلايان به افسردگي شديد و يا اختلالات رواني مناسب نيست.

اگر پيوند كبد دريافت كرديد تا آخر عمر بايد تحت نظر متخصص بوده و جهت جلوگيري از پس زدن پيوند نياز به مصرف داروهاي سركوب كننده ايمني داريد.

هپاتيت C ممكن است سبب درگير كردن كبد جديد شما نيز شود و مي‌تواند مشكل اساسي ايجاد كرده و سبب از كار افتادن كبد پيوندي شود. با اين حال اكثر بيماران پس از دريافت پيوند كبد از حال عمومي خوبي برخوردارند و مي‌توانند به زندگي طبيعي خود بازگردند.

درمان‌هاي ديگر:

برخي از بيماران در پي يافتن درمان‌هاي تكميلي و يا روش‌هاي درماني ديگر براي هپاتيت C هستند. تا اين زمان روش ديگري براي كاهش علائم و درمان این بیماری پیدا نشده است.

فقط شما مي‏توانيد جلوي انتشار را بگيريد
تا به حال بدليل خصوصيات اين ويروس، دانشمندان موفق به ساخت واكسن مؤثر نشده‏اند، متأسفانه مبتلايان را نمي‏توان براحتي درمان كرد. لذا لازم است شما با رعايت نكات بهداشتي مانع از ابتلاي خود و ديگران شويد.
موارد زير در پيشگيري از انتقال ويروس نقش بسزايي دارند:
•زخم و بريدگي هاي پوست را خودتان پانسمان كنيد. در صورت نياز به كمك براي پانسمان زخم از دستكش استريل استفاده شود.
•در صورتيكه به اين بيماري مبتلا هستيد، خون، پلاسما، اعضاي بدن يا بافت اهدا نكنيد.
•سوزن را به اشتراك نگذاريد.
•از ريش تراش، مسواك و لوازم آرايشي يا لوازم شخصي ديگران بطور مشترك استفاده نكنيد.
•بياد داشته باشيد هپاتيت C واكسن ندارد و درمان كامل نيز ندارد لذا پيشگيري از آلودگي ديگران با عمل به توصيه هاي بهداشتي بر عهده شماست.

نوشته شده در شنبه ششم آذر ۱۳۸۹ساعت 12:2 توسط adine| |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگقالب میهن بلاگ - دکوراسیون داخلی - گویا آی تی - تک تمپ - قیمت یورو | مهم نیوز - گرافیک - وبلاگ